památný strom


Kniha návštěv

Datum: 09.07.2016

Vložil: Marie Bílová

Titulek: Obdiv

Po odvysílání pořadu Luďka Munzara Paměť stromů jsem navštívila Vaše stránky a jsem velmi příjemně překvapena. Obdivuji Vaši píli a nadšení! Ráda se k Lípě, alespoň takto na stránkách, vrátím.

—————

Datum: 24.05.2016

Vložil: Josef Burián

Titulek: Poděkování

Za zajímavé a inspirativní stránky.

—————

Datum: 10.02.2015

Vložil: LacoSigmund@seznam.cz

Titulek: Braňme staré stromy!

Moc pěkné stránky, díky ale...
Současnost starým stromům moc nepřeje. Jsou předem stavěny do role jakýchsi zabijáků lidí. Staré stromy i krásné áleje se ani ne v polovině svého věku hromadně kácejí, prý aby nás neohrožovaly na životě. Jakýsi samozvaný dendrolog příjde, poklepe kladívkem po kmeni a místo toho aby strom nechal prořezat, vyřezat jmelí, zakrýt dutiny, tak na něm vysprejuje značku, že se má vykácet. Budeme tímhle způsobem léčit i lidi po čtyřicítce? Jsou přece také za polovinou svého života.
Děkuji Vám, že starou lípu chráníte a nedáte ji, tak jako v Jiráskově Lucerně. Až pojedeme na kole někde poblíž, tak se určitě stavíme. Ladislav a Helena Sigmundovi z Hradčan u Přerova.

—————

Datum: 25.02.2015

Vložil: Petr Dvořáček

Titulek: Re: Braňme staré stromy!

Děkujeme a samozřejmě se stavte

—————

Datum: 05.11.2009

Vložil: Bohumil

Titulek: pozvání

Děkuji za pozvání k zhlédnutí vašich webových stránek, což jsem učinil. Skutečně musí být velmi úchvatné žít v simbióze s takovým obrovským krasavcem. Jako fotograf si dovoluji vznést dotaz, zda bych mohl, až někdy pojedu okolo, pořídit pár snímků? Předem děkuji za váše vyjádření a zvu vás ještě k návštěvě mých dalších webových stránek: https://www.drevo-panorama.webnode.cz

—————

Datum: 05.11.2009

Vložil: PD

Titulek: Re: pozvání

Profesionální fotograf je vždy vítán, protože čekám, že přinese nové a neznámé pohledy. Zejméne v zobrazení vnitřku stromu, kde jsem už párkrát neuspěl a právě spoléhám na vaše znalosti technické fotografie. Navíc v zimě jsou mnohdy záběry neopakovatelné. Na termínu se můžem domluvit přes mail; i teď jsme zde obvykle prodloužený víkend. Těšíme se s ženou na návštěvu.

—————

Datum: 24.02.2009

Vložil: inka

Titulek: jen pár slov..

děkuji za navedení na krásné stránky, které pohladí po duši. Zaujala mne nejen historie rodu, ale i zmínka o nálezech keramiky z minulých století, a nejvíce potěšila informace, že se lípě opět daří.

—————

Datum: 25.02.2009

Vložil: PD

Titulek: Re: jen pár slov..

Děkuji za opravu názvu; mám mnohdy problém u některých provozovatelů stránek se domluvit. Prohlížel jsem si i vaše vynikající stránky o Brně a našel jsem tam reportáž o výbuchu v hotelu Evropa v roce 1933. Můj otec byl tehdy plukovním fotografem v Masarykových kasárnách a kdesi ve spoustě jeho fotografií jsem viděl právě ten zdevastovaný hotel. Pokud to najdu, tak pošlu. Těch fotek z Brna první republiky je tam celá řada; jedno celé album jsem nedávno předal do Moravského muzea (byly to foto čistě vojenské z manevrů a tak pod). Ale např. i z návštěvy pres. Beneše v Brně - fotil z první řady. K Brnu mám blízko, žil jsem tam přes deset let. Jinak pište na výše uvedený mail. srdečně zdraví PD

—————

Datum: 11.08.2008

Vložil: josef

Titulek: zpívající lípa

a co foto?

—————

Datum: 13.06.2008

Vložil: ýýý

Titulek: ýý

normální

—————